n00182347-b

امام جمعه مهدیشهر  بابیان اینکه آل سعود دشمنان واقعی مسلمانان و خنجری علیه آن‌ها هستند تاکید کردند: مدیریت حج باید به خود مسلمانان واگذار شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ائمه جمعه شهرستان‌های استان سمنان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی در خطبه‌های نماز جمعه ( ۱۰ مهرماه ۱۳۹۴ ) این هفته مهدی‌شهر که با حضور پرشور مردم و مسئولان در میعادگاه نماز جمعه این شهر برگزار شد با اشاره به حادثه اخیر منا و کشته  شدن ۴۶۵ایرانی ضمن عرض تسلیت به مقام معظم رهبری و خانواده داغ‌دیدگان اظهار داشت:حادثه اخیر منا بسیار جان‌سوز و سخت بود که کام مسلمانان جهان را تلخ کرد.

وی تصریح کرد:بی مدیریتی آل سعود در تجمع عظیم حج،خانواده‌های حاجیانی که سال‌ها انتظار حضور در مکه را داشتند را به عزا نشاند.

خطیب جمعه مهدی‌شهر با اشاره به اینکه آل سعود نام خود را به‌غلط خادم‌الحرمین نامیدند افزود:خائن الحرمین خنجری از پشت علیه مسلمانان هستند.

بارانی گفت:از جوامع بین‌المللی دو تقاضا داریم،که امیدواریم این خواسته‌ها در جهت برطرف سازی مشکلات خانواده حجاج حل شود.

وی اولین خواسته را از جوامع بین‌المللی مسلمان مشاهده تصاویر در دوربین‌های جمع گردیده آل سعود جهت پیدا کردن عامل اصلی حادثه منا نام برد و افزود:این از ضعف آل سعود است که دوربین‌های مداربسته را دستور به جمع‌آوری می‌دهند تا نقشه‌های شوم آن‌ها رسوا نشود.

امام‌جمعه مهدی‌شهر گفت:دومین خواسته مردم مسلمان تغییر مدیریت حج است و باید مدیریت آن‌ها را به مسلمانان واقعی بدهند نه مسلمان نماها.

بارانی افزود:به فرموده امام راحل”حج برای آمریکایی‌ها محل امن الهی است نه مسلمان‌ها”که این را شما امروز به عینه می‌بینید.

وی تصریح کرد:مدیریت تجمع عظیم حج باید به خود مسلمان‌ها واگذار شود و این مهم‌ترین خواسته ما از جوامع بین‌المللی مسلمان است.

خطیب جمعه مهدی‌شهر همچنین با تبریک به مناسبت هفته گرامیداشت نیروی انتظامی بیان داشت:نیروی انتظامی یاور و بازوی امنیتی مردم هستند،و شعار مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای در راستای”دولت و ملت،همدلی و هم‌زبانی”مسئولین بیش از گذشته با مردم تعامل داشته باشند.

به گزارش تسنیم،ظهر امروز نمایشگاه آگاهی بخشی پلیس به مردم درزمینهٔ های مواد مخدر و انحرافات جامعه در مصلی نماز جمعه مهدی‌شهر برقرار بود.